Naslovnica Događanja Sudjelovali smo na 10. Budrovačkoj likovnoj koloniji BuLiK
Sudjelovali smo na 10. Budrovačkoj likovnoj koloniji BuLiK PDF Ispis E-mail
Ponedjeljak, 13 Svibanj 2024 00:00

Sudjelovali smo na 10. Budrovačkoj likovnoj koloniji BuLiK

Naši učenici Katarina Korljan, Brigita Ugrinić i Roko Strenja sudjelovali su, s likovnim radovima uskrsnih jaja (pisanica) nastalih na satovima Razvoja kreativnosti, pod mentorstvom edukacijske rehabilitatorice Antonele Marić, na desetoj Budrovačkoj likovnoj koloniji održanoj 23. ožujka 2024. u Budrovcima na koju su pozvani učenici osnovnih škola u Hrvatskoj, osnovnih škola hrvatskih krajeva iz Bosne i Hercegovine i škole koje rade po hrvatskom programu iz Vojvodine.

Život iz jajeta počinje probijanje ljuske i zato je ono simbol Isusova napuštanja groba i uskrsnuća. Oslikavanje jaja važan su dio hrvatske tradicijske baštine i svaki kraj ima svoje "šare" i načine oslikavanja. Ovog petka stigao je paket s darovima i pohvalnicama za naše vrijedne učenike.